The Rebel Stage – Summerfest Lineup

The big acts are great, but don’t forget to drop by The Rebel Stage and support the little guys!

The 2018 Rebel Stage Lineup:

Wednesday June 27
12:00pm – Amerikas Addiction
1:00pm – Behind the Weekend
2:00pm – Pelafina
3:00pm – Under Aegis
4:00pm – A Silent Truth
5:00pm – Widacre
6:00pm – So Far The End
7:00pm – Human After All
8:00pm – They Never Say No

Thursday June 28
12:00pm – OUTDrejas
1:00pm – Billy Dreamer
2:00pm – Dorothy’s Worst
3:00pm – The Moguls
4:00pm – Keys & Corridors
5:00pm – Size 5’s
6:00pm – Everything Must Die
7:00pm – White Knuckles
8:00pm – Dreamhouse

Friday June 29
12:00pm – Dislocation
1:00pm – Mario Betancourt Lanza
2:00pm – Fool’s Brew
3:00pm – Cyanosis
4:00pm – Thrasher
5:00pm – Face the Fire
6:00pm – Brett and The Dandys
7:00pm – Conniption
8:00pm – Mötley Brüe

Saturday June 30
12:00pm – Gold Steps
1:00pm – Tapebenders
2:00pm – Sunny D and Rum
3:00pm – Spatola
4:00pm – Modern Echo
5:00pm – Versio Curs
6:00pm – Pretty Beggar
7:00pm – The Young Revelators
8:000pm – OncetheSun

Sunday July 1
12:00pm – Mr. Cameron James
1:00pm – Eoin McCarthy
2:00pm – Andrew David Weber
3:00pm – Mathew Haeffel
4:00pm – Mariano LaTona
5:00pm – Hot By Ziggy
6:00pm – J.D. “The Chief”
7:00pm – Hanks
8:00pm – We Are One

Tuesday July 3
12:00pm – Dan Dougherty
1:00pm – Ego Mechanics
2:00pm – Midnight Liedtke and The Witching Hour
3:00pm – Old Wolves
4:00pm – Beaumont James & The Wild Claims
5:00pm – Coffin Hollow
6:00pm – TBA
7:00pm – Pay The Devil
8:00pm – Shane Dar

Wednesday July 4
12:00pm – Crowning The Tyrant
1:00pm – All Kings Fall
2:00pm – Warpiper
3:00pm – Allantide
4:00pm – CETERi
5:00pm – H1Z1
6:00pm – Three Left
7:00pm – No Conviction
8:00pm – The Red Flags

Thursday July 5
12:00pm – EphinEpic
1:00pm – Primal Enemy
2:00pm – Memories Wither
3:00pm –Anomaly
4:00pm – 40oz Fist
5:00pm – Casket Robbery
6:00pm – Consume the Divide
7:00pm – Rendered with Hate
8:00pm – Reflection of Flesh

Friday July 6
12:00pm – Blood Red Boots
1:00pm – Oblivion Zero
2:00pm – The Keystones
3:00pm – The Roving Scallywags
4:00pm – The Deathless Dogs
5:00pm – The Ol’, One Two
6:00pm – The Atomic Spins
7:00pm – Brave The Sea
8:00pm – Whiskey of the Damned

Saturday July 7
12:00pm – Action Boy
1:00pm – The First Rule
2:00pm – Ghost Machines
3:00pm – The Almas
4:00pm – Dropping Daisies
5:00pm – Slaughter Party
6:00pm – Cheap Sleaze
7:00pm – Thin The Herd
8:00pm – Siren of Sorrow

Sunday July 8
12:00pm – West Bend Music Academy Summer Rock Band
1:00pm – Jesse Frewerd
2:00pm – Billy Goat Rodeo
3:00pm – Bubbles Erotica
4:00pm – Cyanide Son
5:00pm – Rocket Paloma
6:00pm – Anura
7:00pm – Monorail Central
8:00pm – The November Criminals