Renegade Stage Leopard Lounge – Summerfest Lineup

Summerfest is here! The best place to check out great local artists is on the Renegade Stage Leopard Lounge. Here is the schedule!

Wed 6/27
Noon – Singer/Songwriter Series
1:00pm – Lovely Jackson
2:00pm – Rhonda Jean Experience w/ guest Mykel Alexzanderh
3:00pm – Stereoactive
4:30pm – Living Larger
6:00pm – A Western Edge
7:30pm – Acoustic Grove
10:30pm – More Comedy and Music

Thur 6/28
Noon – Rough Waters
1:30pm – The Sauce N’ Spill I (w/ Elvis Thao, Larnya, Mike Redd, Billboard Burn’Em, & J Wingo)
3:00pm – The Sauce N’ Spill II (w/ Elvis Thao, Rock Z, Kia Rap Princess, PBG The Prince)
4:00pm – Living Several Deaths
5:30pm – Robin Adkins & The Legends
7:00pm – Slimabean
8:30pm – Higbee Higbee
10:00pm – Love Lies Bleeding

Fri 6/29
Noon – DJ Avets
1:30pm – Scrilla w/ Mark Phillips
2:00pm – BackRoads
3:00pm – The Troublemakers
4:00pm – The Fiive
5:30pm – Theyguanus
6:45pm – Loves Park
7:30pm – Coventry Jones Band
9:30pm – Milwaukee Mode

Sat 6/30
Noon – Screaming In The Cul de Sac
1:00pm – Acoustic Zeitgeist w Christian Stephens
2:00pm – Mud River Lee & The Bluegrass Orchestra w/ Bibi Adell
4:45pm – Audio is Rehab w Jon E Bong
6:30pm – Coventry Jones Band
8:00pm – Jake’O McCluskey Band
9:30pm – Szilenze

Sun 7/1
Noon – D’aych & The Next Level Band
1:30pm – Bradymon Wycklendt’s Summer Sensation
2:30pm – Syncronicity
4:00pm – Lonnie Givens
5:30pm – Northern Haunts
6:45pm – Amberstein
8:00pm – Riverwest Aces
9:30pm – Bella Brutto

Tue 7/3
Noon – Singer/Songwriter Series
1:00pm – Scotch & Soda
2:00pm – Retroactive Hair Metal
3:30pm – Dave Vela RNB Singer w V100 DJ Aztek
5:00pm – Vertigo
6:30pm – Calvin Brown Jr Band
8:00pm – Never Doubt The Worm
10:30pm – Never Doubt The Worm

Wed 7/4
Noon – The Valor Yost 3 Different Ones (Pink Floyd Tribute)
1:30pm – Elvis & The Blue Suede Shoes
3:00pm – D. Rose & The Collective 1125
4:30pm – Ignescent
6:00pm – Handz Onn
7:30pm – Under Hoan
9:00pm – 6 Wives of Richard
10:00pm – Indigo Dog

Thu 7/5
Noon – Tr3y
1:30pm – Aaron Baker & The Leopard Lounge Orchestra
3:00pm – Melodic Prodigies
4:00pm – Travis J with special guest Maleek Patterson
5:00pm – Jasper Rude
6:30pm – Coventry Jones Band
8:00pm – Minglewood Moonshine
9:30pm – Krispy Brothers

Fri 7/6
Noon – Saint Tragedy
1:00pm – Mixed Company
2:00pm – Punk Guilt
3:30pm – Un-Broken
5:00pm – Romeo’s Charm
6:30pm – Mile 134
7:30pm – Ten Feet Tall
8:30pm – Sliver
10:00pm – Coventry Jones Band

Sat 7/7
Noon – Mr. Aman
1:30pm – E is for Epic
3:00pm – Jager
4:30pm – The Unheard Of
6:00pm – RC3
7:30pm – OUTDrejas
9:00pm – Coventry Jones Band

Sun 7/8
Noon – WGCE Talent Winner Series Winners
1:00pm – The Taxmen
2:15pm – Yung D. Rhodes & Special Guests
3:45pm – That’s What She Said
4:45pm – True Skool
5:45pm – Moth Light
7:00pm – Jesse Guten
8:00pm – Music Jamboree

Schedule Subject to Change